Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 800 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Ing. Anna Moščák, PhD.
+421 917 174 048 (Po-Pia, 8-16 hod.)
15.07.2020

5 Způsobů jak Joga ovlivňuje Vaši plodnost

Jóga má řadu pozitiv pro vaši mysl i tělo. Může pomoci zlepšit flexibilitu a sílu a navíc může zvýšit pozornost a uvolnit napětí. Kromě toho je velmi vhodná i pokud se snažíte otěhotnět.

V dnešní uspěchané době se stále častěji stává to, že žena neví otehnotnieť. To může na ženském těle, emocích a vztazích způsobit hluboké rány. Není to snadná cesta, ale jóga může hrát pozitivní roli při pomoci ženám a párům v jejich vzestupech a pádech. Zda jste právě začali pracovat na otěhotnění nebo se již nějaký čas snažíte otěhotnět, zde je pět způsobů, jak může vaší plodnosti pomoci jóga:

1. SPOJTE SE SE SVÍM TELEM

Jóga je skvělý způsob, jak se spojit se svým tělem. Mnozí z nás tráví dny sezením a zabývají se tím, co probíhá v jejich nitru, aniž by věnovali velkou pozornost svému fyzickému tělu. Výsledkem je, že jsme odpojení. Zapomněli jsme věnovat pozornost jemným upozorněním, které nám naše těla dávají o tom, jak se cítí a co potřebují.

Pro ženy, které se snaží otěhotnět, může být toto odpojení ještě větší. Když naše tělo nedělá to, co chceme, často se cítíme zrazeni a ještě více se vzdalujeme. Jóga je způsob, jak obnovit toto spojení. Je čas očistit se od toho všeho a zaměřit se na naše těla a dech a obrátit naši pozornost na naše nitro. Pomalu se učíme pozorovat jemné posuny a pocity a vážit si zprávy, které nám posílají naše těla. Jóga nám pomáhá spojit dech s pohybem, naladit se na naše těla a jejich rytmy a všímat si pocity - to vše v bezpečném a podpůrném prostředí.

Naučit se poslouchat a pracovat s naším tělem je důležitou součástí procesu plodnosti.

2. ŘIĎTE STRES BĚHEM DNE A ŠETŘETE SE
Moderní svět je plný stresů - od práce a placení účtů až po vztahy, většina z nás už v našich životech má hodně stresu. Když do směsi přidáte snahu otěhotnět, často nás to může dostat přes hranu. Stres je hlavním faktorem a může být příčinou i důsledkem neplodnosti, vytváří dominový efekt v našem těle a ovlivňuje náš hormonální systém. Jóga je skvělý způsob, jak bojovat proti stresu tím, že se naučíme zpomalovat a pohybovat v vědomi.

3. ZVYŠUJTE PRŮTOK KRVE A CIRKULACE

Zlepšení toku krve a energie do našich reprodukčních orgánů je nezbytné pro plodnost, se kterou pomáhá i jóga! Když prosedíme většinu dne, často omezujeme průtok krve do pánve. Navíc mnozí z nás drží z důvodu stresu napětí v pánevní oblasti, což může také omezovat průtok krve. Jóga pomáhá tím, že otevírá boky a zvyšuje průtok krve do pánevní oblasti a reprodukčních orgánů, poskytuje jim čerstvou krev a základní živiny, které potřebují na svou práci.

Z pohledu čínské medicíny může stojatá energie nebo "chi" způsobit reprodukční problémy a pohyb jako jóga může otevřít tyto energetické kanály pomoci chi svobodněji se pohybovat přes naše těla.

4. VYROVNÁVEJTE HORMÓNY

Váš endokrinní systém je celá síť žláz, které produkují různé hormony - včetně vašich pohlavních hormonů, hormonů štítné žlázy a nadledvinek a dalších. Pokud je jedna část systému mimo dosah, může to způsobit dominový efekt, který způsobuje větší hormonální nerovnováhu. Hormonální stabilita je nezbytná pro optimální plodnost.

Většina hormonální nerovnováhy je způsobena nesprávným životním stylem a stresem. Jak již bylo zmíněno výše, jóga může zlepšit vaši reakci na stres zklidněním nervového systému. Když se to stane, vaše hladiny kortizolu se sníží, což může mít vyrovnávací účinek na celý váš hormonální systém. V systému jogínovej čakry se každá ze sedmi hlavních čaker zařazuje do důležité endokrinní žlázy. Procvičováním jógy pracujeme na jednotlivých oblastech těla, což v konečném důsledku pomáhá vyvážit a regulovat naše hormony.

5. USTALTE SVÉ EMOCE

Jóga nám také nabízí bezpečný prostor na práci prostřednictvím výzev a budování odolnosti. Umožňuje nám zůstat v nepohodlí tím, že nás vyzývá, abychom udrželi pózu déle, než bychom my chtěli. Je to hodnotná dovednost nejen pro proces plodnosti, ale také nám pomáhá připravit se na porod a rodičovství (které kombinuje nepohodlí, radost a vše co se děje mezi tím!)

Někdy se může objevit při praktikování některých pozici prudký nárůst emocionálního uvolnění, protože naše mysl a tělo jsou složitě propojeny. Uvolnění těchto emocí prostřednictvím cvičení jógy nám může pomoci zpracovat cestu neplodnosti a otevřít se možnosti otěhotnět.

Ať už máte zkušenosti s jógou nebo jste jen začátečník, jóga může nabídnout mnoho výhod těm, kteří se snaží otěhotnět. Pokud se snažíte otěhotnět, vyhledejte jógu pro plodnost nebo hledejte "regenerační" nebo "jin" jógu. Naším cílem při snaze otěhotnět je vyživovat naše těla v maximální možné míře.

Nejdůležitější je mít na paměti, že Vaše tělo je krásná, životodárná nádoba. Pečujte o něj a vyživujte ho na své cestě k mateřství - ať už je tato cesta jakkoli náročná.

 

www.yogami.sk

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Informace pro zákazníky
Kde nás najdete

Haayo s.r.o.

Orechová 633/18

040 01, Košice

Slovenská republika
Kontakty
Logo
Ing. Anna Moščák, PhD.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz